Anatómia dámskych nohavičiek [1]

Základné časti

Dámske nohavičky sú ľahký a priliehavý druh spodnej bielizne určený pre každodenné nosenie. Vyrábajú sa z rôznych materiálov a látok, ako napríklad satén, hodváb, PVC, bavlna, nylon, čipka, koža, latex, lycra, polyester a pod.

Základné časti dámskych nohavičiek sú:
  • elastický pás – opasok

  • pruh látky, ktorý má za úlohu zakryť oblasť genitálií, pričom je obvykle potiahnutý vložku s absorpčnými vlastnosťami

  • pár otvorov pre nohy, ktoré sú rovnako ako opasok vyrobené z elastického materiálu

Základné druhy dámskych nohavičiek

Klasické dámske nohavičky (Classic briefs) – sú strihané do pása alebo pod pupok a pokrývajú celý zadoček.
Dámske nohavičky vysoko vykrojené (High-cut briefs) – sú nižšie ako nohavičky klasického strihu a tiež pokývajú menšiu časť tak v prednej ako aj v zadnej časti.
Zoštíhľujúce a formujúce dámske nohavičky (Control briefs) – sú špeciálnym typom nohavičiek, ktoré boli vytvorené za účelom zoštíhľujúceho a formujúceho efektu. Materiály sú hrubšie a pevné, väčšinou obsahujú elastické prímesi, obsahujúce najmä nylon, doplnený bavlnou. Nohavičky môžu siahať až nad pas alebo na stehná.
Dámske nohavičky Hipster (Hipsters) – sú podobné klasickým dámskym nohavičkám, ale sú strihané od bedier, vždy so zníženým pásom. Sú strihané buď rovno alebo do písmena V, s vykrojením na stehnách alebo s krátkou nohavicou.
Bikiny (Bikini) – sú dámske nohavičky strihané od bedier, väčšinou nemajú nohavicu alebo je len veľmi krátka. V páse majú elastické pásky alebo čipky. Bikiny sú najrozšírenejším typom nohavičiek a nosí ich ženy naozaj po celom svete.
Dámske nohavičky Šortky (Boyleg alebo Boyshorts) – sú ženskejšou obdobou pánskych šortiek / trenírok, priliehajú k telu a sú strihané od pása vždy s krátkou nohavicou.
Dámske nohavičky Tangá (Tangas) – sú strihané od bedier alebo od pása, vždy sú vykrojené na stehnách. Kompletne zakrývajú zadoček, majú znížený pas len na úzky pruh cez boky.
Dámske nohavičky Thong (Thongs) – sú najčastejšie vyhotovené ako bedrové nohavičky, ktorých zadnú časť v oblasti pásu a medzi sedacími svalmi tvoria len prúžky látky.

1  2                  späť na obsah