Vedeli ste, že ... ? [3]

Mankini sú pánska komediálna obdoba dámskych bikín spropagovaná v roku 2006 vo filme Borat.
V ženskom poprsí sa nenachádza žiaden sval, preto je závislé na vonkajšom zdroji podpory. Väčšina bežných podprseniek na trhu sú len pokrývky poprsia, ktoré mu nedávajú potrebnú oporu.
90% podpory dáva vašim prsiam obvodový pás podprsenky s košíkmi, ramienka dávajú vašim prsiam len 10% podporu.
Spanie na bruchu nespôsobuje zmenu veľkosti vašich pŕs, ale časom sa môžu zdeformovať.
Štýl / druh podprsenky, ktorý dokonale padne jednej žene, môže byť absolútne nevhodný pre inú, aj keď je ich veľkosť podprsenky rovnaká.
Pred 20 rokmi bol priemerný vek dospievajúceho dievčaťa, ktoré začína nosiť podprsenku 13 rokov, dnes začínajú dievčatá nosiť svoje prvé podprsenky v 8 rokoch.
Podprsenky nosí veľká väčšina žien v tzv. západnej civilizácií. Odhady sa dosť líšia, ale väčšina prieskumov udáva, že je to 75- 95%.
V roku 2011 vo svojich 58 rokoch bola Jilly Johnson angažovaná ako modelka britským predajcom textilu Debenhams. Po 30-tich rokoch na móle vyzerá stále úchvatne!
Podprsenku s umelými bradavkami ste si mohli kúpiť v 70-tých rokoch 20. storočia, kedy boli viditeľne bradavky v móde.
Japonská experimentálna bielizeň mala svoj debut vo vesmíre v roku 2008, kedy bola testovaná japonským astronaut Takao Doi počas dvoch týždňov letu a neskôr aj Koichi Wakata počas jeho 4 a ½ mesačného pobytu na Medzinárodnej vesmírne stanici (ISS), kedy bola testovaná počas doby jedného mesiaca. Účelom tohto experimentu je vyvinúť bielizeň, ktorá bude dlhodobo potláčať zápach.

1  2  3                 späť na obsah