13 zaujímavých faktov o ženskom poprsí [1]

Čo vlastne vieme o ženskom poprsí? To čo môžeme povedať s istotou je, že tak muži ako aj ženy ho skutočne milujú a neustále o ňom rozprávajú. Nikto z vás preto zrejme neodolá možnosti dozvedieť sa o ňom 13 zaujímavých faktov.

1.

Ženské prsia nie sú rovnaké. Ak pri pohľade do zrkadla máte pocit, že jeden prsník sa zdá byť o niečo väčší ako ten druhý, nemajte obavy, je to úplne prirodzené.

2.

Zväčšenie veľkosti vašich pŕs nie je možné dosiahnuť prirodzeným spôsobom, ak teda nerátame laktačné obdobie. Zväčšiť vaše prsia je možné len prostredníctvom plastickej chirurgie alebo botoxom. S vhodným cvičením však budú vaše prsia pevnejšie a krajšie.

3.

V mladosti sú vaše prsia spevnené mliečnymi žľazami, tukmi a kolagénom. Po dosiahnutí určitého veku sa však z vašich pŕs stanú tukové „vankúše“ a gravitácia urobí svoje. Majú tendenciu byť ovisnutejšie.

4.

Podľa štúdie len 20 % mužov sa vám pozrie do tváre, keď vás stretnú po prvýkrát. Zvyšných 80 % si najprv nenápadne všimne vaše prsia. Neprerušovaný pohľad na ženské prsia po dobu 10 minút má na mužov údajne rovnaký účinok ako pol hodiny aeróbnej aktivity. Takže im to nemajte za zlé, len si predlžujú život (-:

5.

Vedeli ste, že spanie na bruchu môže zdeformovať vaše prsia? Odborníci odporúčajú, aby ste spali na boku s vankúšom pod prsiarmi, ktorý im poskytne dodatočnú podporu. Počas spánku si tiež môžete pomôcť podprsenkou. Mali by ste však mať na pamäti aby nebola príliš tesná, čo by mohlo mať negatívny vplyv na komfort počas vášho spánku.

6.

Chceli by ste tiež vedieť, kto je majiteľkou najväčšieho poprsia na svete? Je to je Sheyla Hershey z Texasu. Po deviatich bolestivých zákrokoch plastických chirurgov majú jej prsia veľkosť 95/KKK (38KKK).

7.

Štúdiou bolo preukázané, že až 50 % žien si nikdy neurobilo samo-vyšetrenie prsníkov na príznaky rakoviny prsníka. Dôvody sú rôzne, od nedostatku informácií, až po obavu z možného odhalenia nádorového ochorenia.

1  2                 späť na obsah