13 zaujímavých faktov o ženskom poprsí [2]

8.

Všimli ste si, hrčky na vašich prsníkoch? Nemyslite hneď na najhoršie, až v 80 % prípadov sú tieto hrčky benígne, to však ale neznamená, že by ste nemali navštíviť vášho gynekológa. Počas menštruácie vaše prsia prechádzajú rôznymi zmenami, ako je mäknutie alebo tvrdnutie tkaniva, počas samo-vyšetrenia prsníkov sa preto zamerajte na trvalé zmeny na nich a v prípade potreby bezodkladne navštívte vášho lekára.

9.

Aj muži môžu mať väčšie prsia, a to vážne! Nejedná sa o prsia z dôvodu obezity, ale o zväčšené mužské prsné žľazy - gynekomastiu, ktorú je možné chirurgický odstrániť.

10.

A teraz dobrá správa pre dojčiace mamičky! Ak budete riadne dojčiť po dobu šiestich mesiacov, môžete skutočne schudnúť.

11.

Až 85 % žien nosí nesprávnu veľkosť podprsenky! Možno, že je im len nepríjemné sa poradiť, alebo si nechcú pripustiť, že ich veľkosť sa časom zmenila. „Vystúpte z radu“, vezmite si meracie pásmo a zistíte správnu veľkosť vašej podprsenky hneď teraz, alebo sa obráťte na kvalifikovaný personál v našej predajni.

12.

Podľa výskumu zverejneného v časopise International Journal of Sexual Health, 70 % žien je neustále nespokojných so svojimi prsiami. Buď majú pocit, že sú príliš malé, alebo si myslia, že sú príliš veľké.

13.

Podľa štúdie z roku 2006, 82 % žien si podvedome zľahka siahne na svoje prsia počas rozprávania o sexe.

1  2                 späť na obsah