Všetko o pančuchách [1]

Čo sú pančuchy a ako ich nosiť

Kvalitné pančuchové nohavice sú vždy zaujímavým kusom oblečenia pre každú ženu. Už po stáročia boli používane na ochranu pred nepriaznivým počasím alebo ako módny doplnok, pričom tieto základné funkcie si zachovali dodnes. V súčasnosti sú navyše bežne dostupné pančuchové nohavice jemne modelujúce vašu postavu ale aj pre medicínske účely. Pančuchy dotvárajú dojem celistvosti a zladenosti každého typu oblečenia, osobitne ak sa jedná o oblečenie pre spoločenské a slávnostné príležitosti.

Pančuchy sú priliehajúca, prevažne elastická bielizeň zhotovená z jemného materiálu. „Klasické“ pančuchové nohavice držia na tele elastickými vlastnosťami materiálu z ktorého sú vyrobené. Samodržiace pančuchy majú väčšinou v hornej časti veľmi jemný a tenký pás silikónovej gumy, ktorá zabraňuje ich skĺznutiu zo stehien. Horný lem pančúch je tvorený hladkou alebo čipkovanou jemnou tkaninou, ktorá umocňuje ženské línie vašej postavy. Pančuchy môžu tiež držať na mieste pomocou podväzkového pásu. Podväzkový pás je spravidla elastický pás jemnej tkaniny (väčšinou s čipkou), ktorý sa nosí na páse, s klipsami alebo podväzkami, ku ktorým je uchytená horná časť pančúch.

Použitie pančúch

Pančuchy ako vrchné oblečenie

K pančuchám ako vonkajšiemu oblečeniu, sa vždy nosia sukne, šaty alebo šortky. Pančuchy sú skvelé pre zakrytie drobných nedostatkov nôh a na ich vyhladenie, dávajú vám pocit, istoty a štýl. Dĺžka šiat alebo sukne musí vždy prekrývať uchytenie pančúch. Čo aj len neúmyselné odhalenie podväzkov sa rovná módnemu faux passé.

Pančuchy ako spodná bielizeň

Ak sú pančuchy použité ako spodná bielizeň, obvykle sa nosia samostatne. Prípadne v kombinácií s inou spodnou bielizňou, ako korzety, či dvojdielna súprava s iným kusom bielizne. Tu môžete zapojiť naplno vašu fantáziu, praktický bez obmedzení.

Pančuchy – podporné zdravotné použitie

Kompresné pančuchy pomáhajú udržiavať pod kontrolou zdravotné problémy, ako sú napr. kŕčové žily, ale aj estetické nedostatky, akým je celulitída tým, že poskytujú nohám potrebnú oporu a stimuly.

1  2  3                  späť na obsah